Plakat informujący o utrzymaniu obostrzeń

Szanowni Czytelnicy! Informujemy, że ze względu na sytuację epidemiczną od 17.04.2021r. do 23.04.2021r. obowiązują zmiany w obsłudze Czytelników: – W BIBLIOTECE GŁÓWNEJ wypożyczenia i zwroty realizowane są wyłącznie poprzez wrzutnię i książkomat. – FILIE będą NIECZYNNE. – Wprowadzona została prolongata wypożyczonych zbiorów, a kary za niezwrócone w tym czasie zbiory nie będą naliczane. – zamknięta zostaje Czytelnia…

Szanowni Czytelnicy! Informujemy, że ze względu na sytuację epidemiczną od 12.04.2021r. do 16.04.2021r. obowiązują zmiany w obsłudze Czytelników:

Kobieta w eleganckiej czerwonej sukni opiera się o zabytkowy samochód. W tle widać pałac.

Zapraszamy na wystawę fotografii autorstwa Klaudii Firganek i Damiana Romka ze studia Fotografove. Do 31.03.2021 r w holu Biblioteki będziecie mogli Państwo podziwiać niezwykłą wystawę fotograficzną, która jest inspirowana dziełami wybitnej polskiej malarki epoki art deco – Tamary Łempickiej.   Zapraszamy!

Plakat zapraszający na bloga Czytanie to frajda.

,,Czytanie to frajda” jest wyjątkowym blogiem, w którym znajdziecie dosłownie WSZYSTKO: od recenzji książek, ciekawostek, aż po wzmianki o nietypowych i interesujących dniach jak np. Dzień dinozaura. Powstał w 2013 roku i ciągle cieszy się zainteresowaniem najmłodszych czytelników oraz ich rodziców.  Staramy się na bieżąco dodawać co u nas słychać, także nic Was nie ominie.…

Plakat zapraszający na wystawę.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy malarstwa. Obrazy prezentują dorobek artystyczny „Grupy na Zamku” – Regionalnego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Oświęcimiu. Wystawa dostępna jest  w Bibliotece Głównej do 31.03.2021r.

W czwartek, 25 lutego, odbyła się XXVI Sesja Rady Powiatu. Rozpoczęła się bardzo miłym akcentem dla czechowickiej biblioteki. Nasza Pani Dyrektor, Ewa Kmiecik-Wronowicz, otrzymała z rąk radnej Sejmiku Województwa Śląskiego – Ewy Żak, Srebrną Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego.

12 marca o godz. 17.00, w ramach cyklu „Nasz kobiecy świat”, na bibliotecznym facebooku odbędzie się spotkanie „na żywo” z Magdaleną Gazdą-Żemła – architektem i projektantem.

Po kody LEGIMI na miesiąc marzec proszę zgłaszać się mailowo na adres e.rogala@mbp.czechowice-dziedzice.pl w dniu 1.03.2021 r. od godz.7.00. Ilość kodów jest ograniczona.

Skip to content