Browsing CategoryAktualności

75. urodziny Pippi!

Szczegóły konkursu na stronie http://jungoffska.pl/konkurs.  #pippi75 #urodzinypippi #congratspippi #latozpippi #jungoffska #czechowickaPippi #czechowickaPippi

UWAGA

Ze względu na epidemię, Miejska Biblioteka Publiczna w Czechowicach-Dziedzicach informuje, że pozostaje nieczynna do odwołania. Dołożymy starań, by zachowując wszystkie środki ostrożności oraz dbając o zdrowie i komfort naszych Czytelników i Pracowników, uruchomić bibliotekę jak najszybciej.

UWAGA – APC

Informujemy, że z dniem dzisiejszym, tj. 11.03.2020r. (środa), zostają zawieszone do odwołania wszystkie zajęcia odbywające się w ramach „Akademii Pięknego Czasu”. O dalszych krokach będziemy informować na bieżąco.

APC – INFORMACJA

Informujemy, że w dniu 11 marca 2020r. w godz. 7.30-14.30 Urząd Skarbowy w Czechowicach-Dziedzicach (ul. Nad Białką 1A) organizuje akcję dedykowaną dla seniorów. Pracownicy urzędu będą służyć radą i pomocą przy wypełnianiu dorocznego zeznania podatkowego PIT. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy serdecznie do skorzystania z oferty.

NORDIC WALKING

Zapraszamy serdecznie na kolejne wyjście z grupą Nordic Walking w dniu 01.03.2020 r. na Magurkę. Wyjazd autobusem nr VII o godz. 8.55 z Dworca w Czechowicach-Dziedzicach. Planowany powrót ok. godz. 17.00. Organizator: p. Marian Grzywacz. Serdecznie zapraszamy do udziału.

Nowa wystawa w Zabrzegu

Długie granice państwa polsko-litewskiego w XVI i XVII w oraz kontakt z groźnymi sąsiadami na północy, wschodzie i południu wymagały utrzymania wielu warowni, zamków i twierdz na tych granicach. Wystawa w bibliotece w Zabrzegu jest ilustracją zajęć z historii w klasie VI – rozdziału poświęconego wojnom XVII w. Makieta odzwierciedla typowy wygląd kresowej twierdzy. Figurki jazdy i artylerzystów ożywiają wyobraźnię i przybliżają barwną epokę ukazaną w Trylogii H. Sienkiewicza. Chałupy kmieci-chłopów przypominają, że na całość społeczeństwa Rzeczypospolitej polsko-litewskiej składały się oprócz szlachty i inne warstwy społeczne. Zapraszamy do oglądania wystawy!